Černá Hora: Jadersko-jonský koridory priorita

Published: 27.2.2018. Related countries:  Crna Gora Crna Gora

Premiér Černé Hory, Duško Markovič na summitu 6 států západního Balkánu v Londýně uvedl, že prioritou jsou jadersko-jónské koridory a plynovod, stejně jako modernizace a rozšiřování železniční infrastruktury jako předpoklad pro ekonomičtější integraci regionu a pohyb osob a zboží.

Z hlediska Černé Hory jsou priorita jadersko-jónské koridory a plynovod, stejně jako modernizace a rozšiřování železniční infrastruktury jako předpoklad pro ekonomičtější integraci regionu a pohyb osob a zboží, uvedl předseda vlády Duško Markovič na summitu 6 států západního Balkánu v Londýně, jež je sídlo Evropské banky pro obnovu a rozvoj.

Předseda vlády dál uvedl, že Černá Hora má rozvojové zdroje v oblasti cestovního ruchu, energetiky, zemědělství a zpracovatelského průmyslu. Černá Hora je členem NATO a daleko pokročila v cestě jednání o členství v EU s legislativou, která je do značné míry v souladu s evropskou legislativou.

Jak dál sdílel Černá Hora je malá, otevřená, středomořská ekonomika, členka Světové obchodní organizace, s konkurenceschopnými daňovými sazbami, zejména daňovou sazbou na zisku a příjmů 9 a 11 procent. Nabízí mnoho výhod a pobídek pro investory, zejména pro investice do severního regionu.

Zdroj: Portal Analitika

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře Czech Trade v Podgorici.