Černá Hora: Powerchina se zajímá o druhý blok tepelné elektrárny Pljevlja

Published: 27.2.2018. Related countries:  Crna Gora Crna Gora

Čínská energetická společnost Powerchina má zájem podílet se na realizaci projektů rozvoje energetiky v Černé Hoře, zejména při výstavbě druhého bloku tepelné elektrárny v Pljevlji, zvláště když Škoda Praha opustila svou práci.

Čínská energetická společnost Powerchina má zájem podílet se na realizaci projektů rozvoje energetiky v Černé Hoře, zejména při výstavbě druhého bloku tepelné elektrárny v Pljevlji, oznámili její představitelé na setkání s místopředsedou Hospodářské komory (PKCG) Ivanem Saveljićem.

Místopředseda společnosti Sichuan Electric Power Design & Consulting, v rámci Powerchina, Zhong Xiaoping uvedl, že je velmi zajímá rozvoj energetického sektoru v Černé Hoře, zejména druhý blok tepelné elektrárny Pljevlja, zvláště když Škoda Praha opustila svou práci.

Taky uvedl, že čínská společnost vidí velký potenciál energetického sektoru s ohledem na spojení černohorského trhu s energetickými trhy v regionu a v budoucnu i EU prostřednictvím energetického kabelu, který je propojuje s Itálií.

Zdroj: CDM portal

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře Czech Trade v Podgorici.