Černá Hora: Pro přístupové rozhovory s EU o životním prostředí 1,4 miliardy eur

Published: 14.3.2018. Related countries:  Crna Gora Crna Gora

Státní tajemník Ministerstva pro udržitelný rozvoj a cestovní ruch Černé Hory a vyjednavač pro kapitolu 27 Životní prostředí, Saša Radulović uvedl, že splnění veškerých kritérií vyžaduje finanční prostředky ve výši 1,4 miliardy EUR a další komplexní pomoc.

Vytvořením vyjednávacího postavení Černé Hory v procesu přistoupení k Evropské unii budou stanoveny závazky a lhůty, jakož i investice do životního prostředí, které mají být na této cestě splněny, jak uvedl státní tajemník Ministerstva pro udržitelný rozvoj a cestovní ruch a vyjednavač pro kapitolu 27 Životní prostředí, Saša Radulović.

Dál uvedl, že otevření kapitoly by mělo probíhat do konce června tohoto roku. V současné době, připravují společnou pozici založenou na jejích vyjednávací pozici. Skutečnou výzvou bude splnit všechna kritéria, tj. uzavřít kapitolu. Odhaduje se, že vyžaduje finanční prostředky ve výši 1,4 miliardy EUR a další komplexní pomoc. Z tohoto důvodu, Ministerstvo pro udržitelný rozvoj a cestovní ruch, intenzivně pracuje, aby aktualizovalo finanční projekci a celkový seznam investic, které jsou nezbytné k dosažení stanovených kritérií.

Zdroj: CDM

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře Czech Trade v Podgorici.