Aktuelno

Crna Gora: Producentu koji uloži više od 100.000 eura za snimanje filma – država vraća četvrtinu iznosa 30.11.2018. Crna Gora: Producentu koji uloži više od 100.000 eura za snimanje filma – država vraća četvrtinu iznosa Producentu koji u Crnoj Gori uloži najmanje 100.000 eura za snimanje filma, izmjenama Zakona o kinematografiji – o kojima će se poslanici izjasniti narednih dana – garantuje se povraćaj 25 odsto uloženih sredstava, umjesto dosadašnjih 20 odsto.
Crna Gora Crna Gora
30.4.2018. Černá Hora: Podnikatelé z Černé Hory a Maďarska - významné možnosti spolupráce Na fóru podnikatelů z Maďarska a Černé Hory byly identifikovány oblasti možné další spolupráce především v oblasti vodního a odpadového hospodářství. Zmíněna byla připravenost černohorské vlády investovat do infrastrukturních projektů v některých opštinách.
Crna Gora Crna Gora
12.4.2018. Konzultace spolupředsedů komise pro hospodářskou spolupráci ČR a Bosny a Hercegoviny a incomingová mise k biomase Ve dnech 10. – 13. dubna 2018 probíhá v České republice incomingová mise podnikatelů z Bosny a Hercegoviny zaměřená na české technologie a zkušenosti se zpracováním a využitím biomasy. 13. dubna 2018 Praha - konzultace spolupředsedů komise pro hospodářskou spolupráci ČR a Bosny a Hercegoviny.
Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina
14.3.2018. Černá Hora: Pro přístupové rozhovory s EU o životním prostředí 1,4 miliardy eur Státní tajemník Ministerstva pro udržitelný rozvoj a cestovní ruch Černé Hory a vyjednavač pro kapitolu 27 Životní prostředí, Saša Radulović uvedl, že splnění veškerých kritérií vyžaduje finanční prostředky ve výši 1,4 miliardy EUR a další komplexní pomoc.
Crna Gora Crna Gora
27.2.2018. Bosna a Hercegovina: Firma ve městě Teslić vyrábí výfuky dle standardu výrobců ze států západní Evropy Bosenská společnost "Kumal" z města Teslić vyrábí výfuky dle standardu výrobců ze států západní Evropy. Mají zájem produkty exportovat nejen do států regionu, ale do států EU.
Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina
27.2.2018. Černá Hora: Powerchina se zajímá o druhý blok tepelné elektrárny Pljevlja Čínská energetická společnost Powerchina má zájem podílet se na realizaci projektů rozvoje energetiky v Černé Hoře, zejména při výstavbě druhého bloku tepelné elektrárny v Pljevlji, zvláště když Škoda Praha opustila svou práci.
Crna Gora Crna Gora
27.2.2018. Černá Hora: Jadersko-jonský koridory priorita Premiér Černé Hory, Duško Markovič na summitu 6 států západního Balkánu v Londýně uvedl, že prioritou jsou jadersko-jónské koridory a plynovod, stejně jako modernizace a rozšiřování železniční infrastruktury jako předpoklad pro ekonomičtější integraci regionu a pohyb osob a zboží.
Crna Gora Crna Gora
26.2.2018. Elektřina v Černé Hoře je nejdražší v regionu, nejlevnější v Evropě je ukrajinský kilowatt Podle oficiálních údajů EUROSTATu elektřina v Černé Hoře je nejdražší v regionu, zatímco je v Evropě nejlevnější ukrajinský kilowatt.
Crna Gora Crna Gora