Dánské město Odense investuje miliardy dánských korun do nového logistického centra

Published: 17.08.2022 Related countries:  Denmark Denmark

Dánsko plánuje vybudovat největší logisitické centrum v zemi, což bude znamenat velké investice do regionu a tedy i exportní příležitosti pro dodavatele z celé Evropy.

Municipalita Odense spolu s přístavem Odense vybudují největší logistický uzel v zemi o rozloze téměř 1 milion metrů čtverečních a v hodnotě 10-12 miliard CZK.

Tato oblast se bude jmenovat Odense Dry Port a bude se nacházet mezi Odense a Årslev, hned vedle dálnice a budou v ní budovy o rozloze téměř 500 000 m2.

Na pozadí vývoje je mimo jiné to, že se očekává vysoká poptávka ze strany odvětví větrné energie a offshore průmyslu.

Ministr pro klima, energetiku a zásobování Dan Jørgensen, uvedl, že plány výstavby jsou v souladu s energetickými plány dánské vlády: "Zásobování Evropy energií se musí distancovat od fosilních paliv. Vládní plán proto do roku 2030 plánuje pětinásobek výroby elektřiny z pobřežních větrných elektráren v Dánsku. Máme-li však dosáhnout ambiciózních cílů, potřebujeme inovativní společnosti, které skutečně dokážou dostat turbíny a větrné turbíny na moře. Myslím, že Odense Dry Port je toho dobrým příkladem, protože také přemýšlí o nových a ekologických řešeních ve skutečné výrobě a logistice", uvedl.

Investiční výstavba v Odense je možností pro dodávky i pro české exportéry.

Článek připravil kolektiv pracovníků CzechTrade Skandinávie se sídlem ve Stockholmu a působností pro Švédsko, Dánsko, Norsko a Finsko.
S využitím zdroje: https://www.transportochlogistik.se/20220628/15189/dansk-kommun-investerar-miljarder-danska-kronor-pa-ett-nytt-logistiknav<br/>