Singapur posiluje mezinárodní spolupráci v oblasti daňových úniků

Published: 20.02.2020 Related countries:  Singapore Singapore

Singapur aktualizuje opatření, která usnadňují sdílení informací o možných daňových únicích s dalšími zeměmi v rámci všeobecné dohodu o sdílení daňových informací Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

Vláda Singapuru optimalizuje zákony tak, aby daňový úřad nemusel mít povolení soudu, pokud potřebuje získat informace od bank a finančních společností na základě žádosti ze zahraničí. Rozhodnutí, o kterém ve společném prohlášení informovaly centrální banka, ministerstvo financí a daňový úřad, tak posíliluje spolupráci při výměně daňových informací.

Městský stát v jihovýchodní Asii je považován za jedno z největších finančních center na světě. V Singapuru mají kanceláře největší světové banky. Sdílení informací se tak stává součástí všech existujících bilaterálních daňových dohod, které je ještě neobsahují.

V současnosti uplatňuje Singapur mezinárodní standardy týkající se sdílení daňových informací s více než 100 zahraničními jurisdikcemi a Singapur se tak čím dál více stává zemí, kde daně - a to ani skrývané před vaší vlastní zemi - rozhodně neobejdete.

 

Podle více místních zdrojů zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře Czechtrade Singapur.